Заняття спортом стають все більш популярними в наш час. Регулярна фізична активність дозволяє не тільки зміцнити здоров'я, але також набути привабливу фігурою. Досягти помітних результатів часом буває не так просто, як здавалося б. На допомогу в даному питанні приходить спортивне харчування. Великий асортимент продукції дозволяє кожному атлетові підібрати харчову добавку з урахуванням всіх потреб організму, щоб прискорити процес досягнення поставленої мети.

Однією з найпопулярніших біодобавок є протеїн. Його сміливо можна назвати основою харчування для кожного спортсмена. Важливо відзначити, що джерелом високоякісного білка можуть бути не тільки продукти тваринного походження, а й рослинного. Саме про останніх і піде мова в даній статті.

Для чого потрібен протеїн

Люди, що ведуть активний спосіб життя, особливо потребують білкові продукти. На жаль, за допомогою збалансованого раціону багатьом складно регулювати кількість споживаного протеїну, особливо, коли доводиться пропускати черговий прийом їжі через велику кількість справ. Тому слід в обов'язковому порядку потурбуватися про додаткове надходження «будівельних матеріалів» до організму.

Не секрет, що високоінтенсивні тренування вимагають великих енерговитрат і разом з тим просто виснажують запаси поживних речовин. У цей момент починає активно вироблятися гормон кортизол, який здатний звести нанівець всі ваші старання в залі. Прийом протеїнового коктейлю дозволить захистити мускулатуру від катаболізму, заповнити енергетичний запас, швидко відновитися після тренування, отримати додаткову кількість амінокислот, збільшити обсяг мускулатури, зберегти її під час «сушки» і не тільки. Для того, щоб ваші тренування були ефективними, а результат - помітним, обов'язково обзаведіться якісним спортивним харчуванням.

Особливості рослинного протеїну і його види

В силу індивідуальної непереносимості або ж харчових переваг багато атлетів змушені відмовитися від прийому тваринного білка. Відмінною альтернативою в такому випадку стане протеїн рослинного походження. Його отримують переважно з бобових культур, проте можна зустріти і інші рослини, які мають в складі всі незамінні амінокислоти, здатні підвищити результативність тренувань. Дані види харчових добавок непогано себе зарекомендували на ринку спортивного харчування і користуються досить високим попитом серед спортсменів. Давайте розглянемо деякі з них:

1. Гороховий протеїн. Являє собою високоочищений ізолят з великою кількістю білка (84-88%), що володіє відмінною засвоюваністю, містить в собі необхідні замінні і незамінні амінокислоти, а також стимулює вироблення гормону росту;

2. Соєвий протеїн. Найпопулярніший вид спортхарчування, який швидко засвоюється, містить в собі широкий амінокислотний профіль, мікроелементи, вітаміни Е і B, а також має низьку калорійність. Це ідеальний продукт для тих, хто стежить за харчуванням і дотримується певного раціону. Важливо зауважити, що  соєвий протеїн за властивостями схожий з твариною, що робить його відмінною альтернативою м'ясу;

3. Рисовий протеїн. Відмінне джерело протеїну з рослинного білка з повноцінним амінокислотним складом, містить натрій, калій, магній, фосфор, вітаміни групи В і вуглеводи;

4. Протеїн з кіноа. Збагачує організм клітковиною, комплексом білків, вітамінів і мікроелементів. У ньому міститься значна кількість лізину, який грає важливу роль в стимуляції м'язового росту і підвищенні спортивних показників в цілому;

5. Протеїн з Чіа. Джерело незамінних амінокислот, крім цього в ньому міститься велика кількість поживних речовин (кальцій, біотин, Омега 3 і 9, антиоксиданти, харчові волокна) і невелика кількість вуглеводів. Особливістю такого продукту є тривале насичення після прийому;

6. Конопляний протеїн. До складу входять 8 незамінних амінокислот, високий вміст білка, корисних ненасичених жирів, клітковини і мікроелементів (цинк, залізо, кальцій, марганець, калій, фосфор і т.д.). Без глютену. Зверніть увагу, що ці продукти не містять наркотичних речовин, тому не здатні негативно позначитися на самопочутті.

7. Багатокомпонентний. Біодобавка може включати в себе кілька видів рослинного протеїну, з метою забезпечення організму необхідною кількістю поживних речовин.

Насправді існує безліч продуктів, які містять виключно білки рослинного походження. Всіх їх складно вмістити в одну статтю, тому ми виділили найпопулярніші з них.

Якщо ви поставили собі за мету купити кращий рослинний протеїн, рекомендуємо звертати увагу виключно на сертифікований продукт, який можна придбати в інтернет-магазині Fitness Factor. Тут ви зможете підібрати ідеальний для себе варіант, який повністю відповідатиме всім вашим вимогам і стандартам якості!