Вітаміни та мінерали як ніхто інші потрібні для працездатності людського організму, оскільки відповідають за обмін речовин та перебіг роботи багатьох систем органів | Блог Fitness Factor

Для початку варто визначити необхідне дозування для прийому добавок, звернувшись до дієтолога або свого лікаря. Тільки так можна досягти максимальної ефективності від препаратів. Взагалі вітаміни та мінерали як ніхто інші потрібні для працездатності людського організму, оскільки відповідають за обмін речовин та перебіг роботи багатьох систем органів. Не має значення, це здоров'я волосся або функціонування серцево-судинної системи.

Правильне поєднання кількох нутрієнтів для посилення їхньої дії та оптимальний час прийому кожної добавки – запорука користі таких препаратів. У сьогоднішній статті ми розповімо про те, коли приймати вітаміни і які добре поєднуються один з одним. Наприклад, вітаміни групи B принесуть максимальну користь під час ранкового прийому їжі, а магній або залізо у вечірній час, але все по порядку.

Час прийому вітамінів

Певні групи та типи особливо корисно пити у певний час | Блог Fitness Factor
Певні групи та типи особливо корисно пити у певний час доби. Докладніше про те, які препарати необхідно приймати на сніданок.

  • Група B;
  • D;
  • K;
  • C;
  • магній цитрат або малат;
  • йод;
  • омега-3;
  • залізо.

Список заснований на тому, що деякі нутрієнти мають підбадьорливий ефект і цілком можуть замінити каву або чай.

Вдень бажано приймати А, Е, С, D, K, цинк, магній цитрат (або малат), омегу-3, мідь. Деякі зі списку не бажано поєднувати з іншими мінералами, тому в денний час рекомендують пити саме ці нутрієнти.

Логічно, що у вечірній час краще не пити препарати, які бадьорять і цим впливають на якість сну або процес засинання. До таких відносять С, цинк, деякі види Mg (цитрат, гліцинат, таурат, треонат) та селен. Мікроелементи цинк, магній або селен також мають заспокійливий ефект.

Як правильно пити нутрієнти?

Вітаміни поділяються на водорозчинні та жиророзчинні | Блог Fitness Factor
Вони поділяються на два види:

  1. жиророзчинні – це вітаміни групи A, K, E і D. Їхнє накопичення припадає зазвичай на печінку. Добре засвоюються при щільному прийомі їжі, якщо раціон насичений корисними жирами;
  2. водорозчинні - C і група B, які не мають накопичувального ефекту в організмі людини. Пити такі препарати можна як до, так і після їжі, а також під час. Щоб такі нутрієнти добре засвоювалися, пийте велику кількість води. Вони мають дію швидко їх виводити.

До речі, колаген та амінокислоти можна також віднести до вітамінів та мінералів. Їх максимальний ефект приходить, якщо пити такі добавки на голодний шлунок, оскільки вони добре засвоюються.

Які вітаміни можна поєднувати?

Найкраще поєднуються D, C і K. У цій потужній трійці кожен компонент посилює дію один одного та підійдуть для підтримки здоров'я кісткової тканини. Їх можна пити з фосфором та магнієм | Блог Fitness Factor
Не всі вони підходять для прийому одночасно, тому слід уважно вивчити це питання, щоб уникнути негативних наслідків. Оскільки в групі B знаходиться досить багато вітамінів, варто звернути увагу на їхнє поєднання з іншими мікроелементами:

  1. B1 – з вітаміном С та Mg;
  2. B2 – вітаміни C, D, B9 та залізо;
  3. B3 – хром, цинк;
  4. B5 – мідь;
  5. B6 – магній, D3, залізо;
  6. B9 – B2, D, залізо;
  7. B12 – Ca.

Найкраще поєднуються D, C і K. У цій потужній трійці кожен компонент посилює дію один одного та підійдуть для підтримки здоров'я кісткової тканини. Їх можна пити з фосфором та магнієм.

Вітаміни E і C можна поєднувати з A, оскільки перший не дозволяє останньому окислюватися, а виступає двигуном дії всіх нутрієнтів цієї “команди”. З Вітаміном А можна пити також йод, залізо та цинк, а з Е – селен. Залізо і хром – відмінні компаньйони прийому з вітаміном С.

Варто відзначити і зв'язки, які абсолютно не впливають на поліпшення стану здоров'я або можуть зашкодити здоров'ю. Це і А/Е з міддю, і Е без допомоги D із залізом, оскільки буде низька засвоюваність Е.

Цікаво, деякі вітаміни групи B можуть поєднуватися між собою.

Віт. групи B Добавка, яка не поєднується
B1 B2, B6, B12
B2  B1, Ca
B3 B12
B6 B1, B9, E, Zn
B9 B6, B12
B12

B1, B3, B9, C, мідь, залізо

Вітаміни – незамінні нутрієнти для підтримки стану здоров'я організму, але якщо приймати їх бездумно, досягти бажаного результату не вдасться. Для цього потрібно знати, коли пити ту чи іншу добавку і з чим її поєднувати.

   
  

Автор блогу Богдан Ефимчук,

17 грудня 2021 року