Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Будні:  09:00-16:00

Сб: Вихідний

Нд: Вихідний

0
Мій кошик
Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Нормальне функціонування організму неможливе без певних елементів: вітамінів, мінералів і амінокислот. Особливо їх повний запас необхідний при важких фізичних навантаженнях, до яких відносяться силові вправи в тренажерному залі. Адже це серйозний стрес, який виснажує всі ресурси тіла. І для гарного самопочуття під час занять спортом і після них, потрібно регулярно поповнювати внутрішні резерви. Спортивні добавки чудово справляються з цим завданням.

Амінокислоти і спортивне харчування. Роль в житті людини

Ці речовини просто незамінні для підтримки здорової фізичної форми. Саме з амінокислот синтезуються молекули білка, що є своєрідним будівельним матеріалом для тіла. Усі людські тканини складаються з білка, м'язи в тому числі. Тому без його активного синтезу мускулатура не розвиватиметься, навпаки, почнеться регрес.  Амінокислоти для спорту

Всі важливі мікроелементи ми, як правило, отримуємо за допомогою їжі. У цьому питанні нам допомагають продукти з високим вмістом тваринного білка — м'ясо, риба, молочна продукція. Але дуже важко забезпечити стабільне надходження «будматеріалу» з їжі. Іноді за день не виходить з'їсти потрібну кількість цих продуктів, або ж кислоти не встигають засвоїтися.

Із цієї причини на сьогоднішній день існують спеціальні комплекси, що включають амінокислоти. Спортивне харчування — це відмінне додаткове джерело сил. Воно містить білки, вуглеводи, вітаміни, мінерали та інші корисні інгредієнти. Такі суміші здатні замінити певні продукти в раціоні або повноцінний прийом їжі. Що дозволяє економити час в насиченому графіку і нормально харчуватися в дорозі або туристичному поході.

Енергетичні коктейлі насичують, надають м'язам енергію і підвищують їх здатність до відновлення. Пригнічують катаболізм — розпад складних з'єднань, що веде до деградації м'язів.

Для спортсменів амінокислоти — не просто корисна добавка до основного меню, а й вірний помічник в наборі якісної м'язової маси. Досвідчені бодібілдери і початківці вибирають такі препарати саме тому, що вони прекрасно справляються зі своїми завданнями:

  • насичують;
  • нормалізують метаболізм;
  • допомагають м'язам відновлюватися після сильних навантажень;
  • стимулюють їх зростання;
  • покращують загальний стан організму;
  • пригнічують катаболізм;
  • сприяють продукуванню анаболічних гормонів і нейромедіаторів.

Це буквально маленькі «цеглинки» міцного фундаменту, на якому виростає міцне здоров'я і хороша фізична форма.

Які амінокислоти купити

Всього в біосинтезі білкової тканини беруть участь 22 амінокислоти. Із них 9 — незамінні. Це валін, гістидин, ізолейцин, лейцин, лізин, метіонін, треонін, триптофан і фенілаланін. Незамінність означає, що вони не продукуються людським організмом і повинні надходити в нього ззовні. Ці елементи беруть участь у важливих метаболічних процесах.

Решта є замінними — виробляються в достатній кількості — або замінними умовно — продукуються в малих кількостях. При малорухливому способі життя його цілком вистачає. Але, якщо людина займається спортом, потрібно більший запас мікроелементів. Інакше у нього не вистачить енергії, а м'язи не будуть рости. Але якщо приймати комплекси з компонентами такого типу, поповнювати рівень всіх важливих речовин легко.

В асортименті спортпіта представлені різні види добавок для різних цілей.

Найпопулярніші з них:

  • BCAA — група протеїнових амінокислот, серед яких лейцин, необхідний для синтезу білка;
  • аргінін — прискорює синтез оксиду азоту і кровообіг;
  • бета-аланін — потрібен для виробництва карнозина;
  • гистидин — бере участь у відновленні і зростанні клітин;
  • глютамін — стимулятор росту мускулатури та імунітету;
  • карнітин — транспортує жирні кислоти для вироблення енергії;
  • орнітин — відповідає за інсулін і гормони росту;
  • таурин — завдяки ньому м'язи ростуть краще, а втома знижується;
  • тирозин — знімає стрес, підвищує когнітивні здібності;
  • цистеїн — важливий при виробництві колагену;
  • цитрулін — завдяки ньому синтезується аргінін, виводяться аміак і молочна кислота — причина крепатури;
  • амінокислотні комплекси — доступні та легкозасвоювані продукти, що містять кілька компонентів.

Розглянемо деякі з них докладніше.

ВСАА — три рівноцінних компоненти — валін, лейцин, ізолейцин. Це основні учасники анаболічного процесу — створення нових біохімічних з'єднань в тілі людини. Без ВСАА транспортування і засвоєння білка неможливі.

Оксид азоту сприяє розширенню судин, завдяки чому прискорюється кровообіг. Кисень і поживні речовини швидше потрапляють в органи і м'язи, що є важливою умовою їх роботи. Тому спортсменам не обійтися без аргініну.

Глютамін — це умовно-замінна складова. Приблизно дві третини всіх кислот в м'язах доводиться на неї. Підтримка правильного балансу глютаміну — важлива умова відновлення м'язової тканини і запобігання її розпаду.

Завдяки карнітину жирові відкладення виходять з організму набагато швидше. Цей компонент транспортує клітини жиру і перетворює їх в джерело енергії під час інтенсивних аеробних тренувань. Жироспалювачі на основі карнітину — найбільш безпечний і ефективний засіб для схуднення.

Діаміновалеріанна кислота, вона ж орнітин, у білкові сполуки не входить. Але грає важливу роль в біосинтезі сечовини, а також є проміжним продуктом аргініну.

Другою амінокислотою за чисельністю в м'язах є таурин. Він розширює клітинні мембрани і стримує молекули води. Збільшення обсягу клітин прискорює білковий синтез.

На основі тирозину виробляються адреналін, норадреналін і допамін, які є медіаторами проведення нервового імпульсу. Під час тренування їх рівень знижується, людина втомлюється. Але тирозин піднімає рівень нейромедіаторів, дозволяючи тренуватися довше і уникнути перетренованості.

Добавки продаються у вигляді капсул, таблеток, розчинних порошків або готових коктейлів. Щоб заощадити зусилля і час, отримати за один раз амінокислоти всіх типів, створюються спеціальні комплекси. Завдяки великій різноманітності кожному вдасться підібрати оптимальний варіант, у залежності від своїх потреб і особливостей організму.

Вживати їх рекомендується регулярно. Перед тренуванням — щоб отримати заряд сил, під час — щоб уникнути перевтоми, і після — це допоможе швидкому відновленню. Пити препарати можна і між основними прийомами їжі. Однак перед початком курсу краще порадитися з фахівцем і визначити свої цілі. Так як при схудненні буде одна стратегія, а при наборі маси — інша.

Ринок спортивного харчування переповнений всілякими пропозиціями, від окремих препаратів до багатокомпонентних комплексів високої ефективності. Підібрати оптимальні продукти іноді непросто. Тому не гайте часу, звертайтеся до консультантів магазину Fitness Factor. Вони із задоволенням підкажуть вам, які спортивні добавки варто придбати в тому чи іншому випадку.

Найдешевший товар

Амінокислота Lysine 500 мг - 100 таб

188 грн

Найдорожчий товар

Амінокислота UN AMINO 2700 700 т

1569 грн

Найпопулярніший товар

BCAA + B6 - 100 таблеток

362 грн

Найбільш обговорюваний товар

Амінокислота L-Arginine 500 мг - 100 кап

243 грн

Вгору