Швидкий метаболізм допомагає схуднути та підтримувати здорову масу тіла. Протилежна ситуація – часті проблеми із зайвими кілограмами та почуттям тяжкості. Не всі знають, обмін речовин можна прискорити | Блог Fitness Factor

Швидкий метаболізм допомагає схуднути та підтримувати здорову масу тіла. Протилежна ситуація – часті проблеми із зайвими кілограмами та почуттям тяжкості. Не всі знають, що обмін речовин можна прискорити. Як це зробити, щоб це було ефективно та безпечно? Дізнайтеся, як прискорити метаболізм і це допоможе вам отримати не тільки струнке тіло, але, насамперед, здоров'я та гарне самопочуття.

Що таке метаболізм

Це набір реакцій, що відбуваються в організмі і призводять до використання енергії з їжі та, зрештою, підтримання процесів, необхідних для життя. Вони дозволяють клітинам функціонувати і, як наслідок, організму. Метаболізм – це дуже складна мережа хімічних реакцій, що протікають усередині клітини.

Переваги швидкого метаболізму

В Інтернеті ви знайдете багато посібників про те, як прискорити метаболізм. Досягнення мети, тобто ефективніший обмін речовин, може принести багато переваг. Організм, який працює належним чином і має добрий метаболізм, перетворює енергію, що отримується з їжею, в енергію, необхідну для життя.

Не дивно, що люди, які можуть похвалитися відмінним метаболізмом, сповнені активністю, випромінюють та отримують задоволення від повсякденного життя. Це, крім іншого, пов'язано з тим, що швидкий метаболізм допомагає виводити з організму шкідливі та токсичні речовини, що виникають у результаті метаболічних процесів.

Люди з ефективним обміном речовин не тільки чудово почуваються, але й виглядають так. Зазвичай вони здаються набагато молодшими, ніж є насправді. У більшості випадків у них немає проблем із вагою. Їхні внутрішні органи не покриті жиром. У них регулярне випорожнення, вони не відчувають тяжкості і не мають зайвого жиру.

Чому сповільнюється обмін речовин

Генетика дуже впливає на ваш метаболізм. Якщо у вашої мами чи тата були проблеми з повільним обміном речовин, швидше за все, у вас буде так само. Метаболізм уповільнюється із віком | Блог Fitness Factor

Причини уповільнення метаболізму можуть бути різними, і їх багато. Найпоширеніші:

 • людина неправильно харчується. Фаст-фуд, калорійна їжа та солодке згубно впливають на метаболізм;
 • часті стреси;
 • порушення в роботі підшлункової та щитовидної залоз, гіпофізу, сечостатевої системи;
 • відсутність фізичних навантажень;
 • місцевість із поганою екологією;
 • зловживання алкоголем;
 • куріння;
 • генетика;
 • переїдання.

Що впливає обмін речовин?

Генетика дуже впливає на ваш метаболізм. Якщо у вашої мами чи тата були проблеми з повільним обміном речовин, швидше за все, у вас буде так само. Метаболізм уповільнюється із віком. Ось чому часто кажуть, що молоді люди можуть їсти більше і не матимуть від цього жодних наслідків, на відміну від людей середнього та старшого віку, у яких це може призвести до збільшення маси тіла.

Як стимулювати обмін речовин? Десять способів

Як пришвидшити обмін речовин після 40 років? Це вік, коли метаболізм починає поступово сповільнюватись. Молоді люди також борються із уповільненим метаболізмом. Кожен має подбати про швидкість свого обміну речовин – для здоров'я, краси та доброго самопочуття | Блог Fitness Factor

Як пришвидшити обмін речовин після 40 років? Це вік, коли метаболізм починає поступово сповільнюватись. Молоді люди також борються із уповільненим метаболізмом. Кожен повинен подбати про швидкість свого обміну речовин – для здоров'я, краси та гарного самопочуття. Як це зробити? Ознайомтеся із 10 способами як прискорити метаболізм у будь-якому віці.

1. Пийте багато води

Недарма вода – це життя. Випивайте щонайменше півтора літри води на день, бажано від двох до двох з половиною літрів (не лише влітку). Вода значно прискорить ваш метаболізм – ви побачите різницю всього за кілька тижнів. Саме її недолік викликає сонливість та стомлюваність.

2. Займайтеся спортом

Фізична активність - найкращий інструмент у боротьбі із уповільненим метаболізмом. Йдеться не про те, щоб обливатись потім у тренажерному залі (якщо ви цього не хочете). Йдеться про будь-який рух щодня. Знайдіть те, що вам найбільше подобається - навіть прогулянки принесуть чимало користі. Систематична фізична активність творить дива з тілом - вона прискорює обмін речовин і, таким чином, струнить, формує тіло і забезпечує вироблення ендорфінів - гормонів щастя.

3. Збалансована дієта

Не забувайте щодня забезпечувати своє тіло достатньою кількістю добрих жирів, вуглеводів та білків. Дізнайтеся, наприклад, за допомогою онлайн-калькуляторів, які ваші потреби в енергії, та забезпечте своє тіло найкращими інгредієнтами. Вибирайте натуральні продукти, уникайте оброблених, повних трансжирів та солі. Не знаєте, як правильно складати страви? Порадьтеся з дієтологом.

4. Висипайтеся

Йдеться про правильну кількість сну. Якщо ви занадто мало спите, збільшується ризик ожиріння або надмірної ваги. Нестача сну призводить до підвищеного апетиту (надлишок «греліну» – гормону голоду). Це з фізіологічної адаптацією - організм дуже мало виспався, його треба підтримувати по-іншому. Ця інформація підтверджується численними науковими дослідженнями. Намагайтеся спати 7-8 годин на добу. Подбайте про якість сну - за 2 години до сну покладіть телефон, не вживайте алкоголь, уникайте зневоднення та заспокойтеся, наприклад, почитайте книгу або помедитуйте.

5. Пийте зелений чай

Як прискорити обмін речовин за допомогою повсякденних звичок? Пийте зелений чай. Він має термогенну дію. Біоактивні інгредієнти, що містяться у знаменитому зеленому чаї, сприяють спалюванню жиру. Подібні думки ходять і про каву – вона значно пригнічує почуття голоду, тому може бути відмінним помічником у процесі схуднення | Блог Fitness Factor

Як прискорити обмін речовин за допомогою повсякденних звичок? Пийте зелений чай. Він має термогенну дію. Біоактивні інгредієнти, що містяться в знаменитому «зеленому чаї», сприяють спалюванню жиру. Подібні думки ходять і про каву - воно значно пригнічує почуття голоду, тому може бути чудовим помічником у процесі схуднення.

6. Час для спецій

Найбільшу роль на кухні грають спеції – вони можуть перетворити навіть прості інгредієнти на вишукані страви. Також не забувайте, що спеції дуже корисні для вашого здоров'я. Вони можуть чинити протиракову, антиоксидантну, протизапальну або бактерицидну дію. Які спеції значно покращать ваш метаболізм? Переважно це: перець чилі та імбир. Вони також можуть придушити апетит, тому не забувайте вмикати їх у дієту для схуднення.

7. Йод для щитовидної залози.

Щитовидна залоза – надзвичайно важливий орган, який відповідає за регулювання обміну речовин. Він відмінно впливає на функціонування організму, виробляючи та секретуючи такі гормони, як трийодтиронін (T3) та тироксин (T4). Якщо хтось бореться із проблемами щитовидної залози, швидше за все, у нього порушуються обмінні процеси, а отже – уповільнюються.

В результаті з'являється слабкість, стомлюваність, збільшення зайвих кілограмів і труднощі з позбавленням зайвого жиру. Забезпечте свій організм йодом, який бере участь у освіті гормонів щитовидної залози. Якщо вашому організму його не вистачає, очікується розвитку гіпотиреозу.

8. Будьте часто на свіжому повітрі

Часто покращується обмін речовин, коли людина перебуває при денному світлі. Це може бути звичайна прогулянка чи пробіжка на свіжому повітрі. Бажано це робити з ранку, щоби нормальний обмін речовин проходив протягом усього дня.

9. Зменште споживання цукру у своєму раціоні

Метаболізм і цукор - це абсолютно протилежні речі, які не можуть "потоваришувати" один з одним. Тому варто зменшити споживання солодкого. Відмовтеся від додавання його в чай, рідше їжте печиво та тортики. Через надлишок глюкози з продуктів харчування, наша підшлункова залоза спровокована на посилене вироблення інсуліну, який власне і сповільнює обмін речовин.

10. Контрастний душ

Згадайте, як ви приймали контрастний душ і потім весь день ходили бадьорими, сповненими сил і енергії. Це через прискорений метаболізм. Стрес, в який піддається ваше тіло при попаданні холодної води на нього, тонізує та покращує обмінні процеси в організмі.

Прискорюємо метаболізм за допомогою БАДів

На нашому сайті справді представлені препарати для прискорення метаболізму, тож це не міф. Такі біологічно-активні добавки як омега-3, селен і камбоджська гарцинія широко поширені на ринку спортивного харчування, оскільки дозволяють підвищити силові показники, витривалість і прискорити обмінні процеси. Паралельно вони покращують загальний стан здоров'я.

Особливості метаболізму у жінок

Жіночі статеві особливості впливають на гормональний рівень, тому метаболізм відбувається у кожної дівчини індивідуально. Жіноче тіло здатне акумулювати жир через природну схильність до вагітності та пологів. Він накопичується під шкірою в області сідниць та стегон. Вчені довели, що при однакових фізичних показниках та навантаженнях жінки спалюють менше жиру, ніж чоловіки.

Також стресові стани набагато гірше впливають на жіночий метаболізм через підвищений синтез кортизолу. Він сприяє відкладенню жиру та уповільненню обмінних процесів речовин організму. Менструальний цикл також впливає на них.

Особливості метаболізму у чоловіків

Проблеми з метаболізмом часті, і вони мають багато. Щоб їх не відбувалося, необхідно дотримуватися здорового способу життя, відмовитися від зовнішніх дратівливих та стресових ситуацій | Блог Fitness Factor

Чоловіче тіло складається з 40% м'язів. Це пояснює те, що у чоловіків метаболізм протікає на 10% швидше, ніж у жінок. Через це хлопцям набагато простіше набрати м'язову масу. На це впливають чоловічі статеві гормони, зокрема тестостерон.

Тіло у чоловіків менш схильне до жирових відкладень, тому багато особин чоловічої статі не мають проблем із зайвою вагою. Під час порушення метаболічних процесів людина страждає на:

 1. інсульт чи інфаркт;
 2. гормональні збої;
 3. порушення серця та судин;
 4. поява тромбів;
 5. пухлини.

Висновки

Здоровий спосіб життя - найкращий шлях до ефективного обміну речовин. Подбайте про себе, і ваше тіло скаже вам спасибі. Завдяки швидким метаболічним процесам підвищується самопочуття, настрій, загальний стан здоров'я, покращуються силові показники у чоловіків, витривалість, енергетичні дані.

Проблеми з метаболізмом часті, і вони мають багато. Щоб їх не відбувалося, необхідно дотримуватися здорового способу життя, відмовитися від зовнішніх дратівливих та стресових ситуацій. Щоб дізнатися, як прискорити метаболізм у конкретних випадках, необхідно звернутися до лікаря або дієтолога для складання правильного раціону харчування.