Дуже часто використовувалося як лікувальний засіб у народній медицині, і досі славиться своєю поживною цінністю. Протягом деякого часу також було популярним серед людей, які дотримуються дієти для схуднення. Насамперед через високий вміст у ньому харчових волокон, які допомагають покращити обмін речовин і чинять очищувальну дію на кишечник | Блог Fitness Factor

Лляне насіння та його корисні властивості відомі протягом багатьох століть. Як використовувати для схуднення та які його властивості? Воно виглядає непомітно, але приховує у собі величезну силу, що використовується вже понад 7000 тисяч років.

Що таке насіння льону

Дуже часто використовувалося як лікувальний засіб у народній медицині, і досі славиться своєю поживною цінністю. Протягом деякого часу також було популярним серед людей, які дотримуються дієти для схуднення. Насамперед через високий вміст у ньому харчових волокон, які допомагають покращити обмін речовин і чинять очищувальну дію на кишечник. На жаль, продукт, споживаний у надлишку, може завдати шкоди. Як уникнути побічних ефектів, пов'язаних із споживанням цього засобу?

Властивості

В одній столовій ложці насіння міститься 3 г клітковини, і це покриває щоденні потреби в ній приблизно на 10 відсотків | Блог Fitness Factor
Джерело омега-3 жирних кислот

Дуже важливо підтримувати правильне співвідношення між споживанням омега-3 та омега-6, яке має бути 4:1. На жаль, часто останніх ми вживаємо з їжею набагато більше. Вживаючи лляне насіння, ми можемо трохи компенсувати цю нерівність. І це варто зробити, враховуючи, що омега-3 жирні кислоти знижують рівень тригліцеридів у сироватці, а отже – протидіють розвитку атеросклерозу та нормалізують роботу серця та кровоносну систему.

Джерело клітковини

В одній столовій ложці насіння міститься 3 г клітковини, і це покриває щоденні потреби в ній приблизно на 10 відсотків. Лляне насіння складається з 40 відсотків розчинного волокна та 60 відсотків нерозчинного волокна. Розчинне волокно допомагає підтримувати триваліше відчуття ситості після їжі, оскільки воно викликає затримку спорожнення шлунка. А також допомагає регулювати рівень глюкози та холестерину в крові. У свою чергу, нерозчинне волокно посилює перистальтичні рухи кишечника, і це впливає на регулярність рухів кишечника.

Джерело білка

Цей продукт також є джерелом високоякісного та легко засвоюваного білка, який становить близько 20-30 відсотків його складу. Засвоюваність цього білка становить цілих 95,5 відсотка. Найкраще вживати лляний білок із білком, присутнім у молочних продуктах. Тоді вони становитимуть ідеальну суміш. Варто також додати, що насіння льону містить біологічно активні пептиди, які знижують ризик серцевих захворювань.

Протипухлинна дія

Лляне насіння містить найбільше лігнанів, а це один із видів фітоестрогенів. У ньому їх так багато, що воно тримає пальму першості серед усіх продуктів | Блог Fitness Factor
Також було досліджено протипухлинну ефективність лляного насіння, насамперед у контексті раку молочної залози. Лляне насіння містить найбільше лігнанів, а це один із видів фітоестрогенів. У ньому їх так багато, що воно тримає пальму першості серед усіх продуктів. Вживання лляного насіння жінками, які страждають на рак молочної залози, викликало гальмування збільшення пухлини і, що перевірено в багаторічній перспективі – життя продовжилося на цілих 70 відсотків порівняно з жінками, які його не приймали.

Джерело вітамінів, макро- та мікроелементів

Воно містить кілька видів вітамінів: вітаміни групи В, вітамін Е та вітамін К. Воно також є джерелом мікроелементів: фосфору, кальцію, магнію, калію та натрію, а також заліза, міді, цинку, марганцю та селену.

Вплив на роботу травної системи

Насіння льону, крім того, що є джерелом харчової клітковини, вітамінів, макро- та мікроелементів, яких часто не вистачає в нашому щоденному раціоні, нормалізує травну систему, полегшує хвороби, пов'язані з виразками шлунка, печією та запорами.

Вплив на роботу дихальної системи

Крім того, лляне насіння може використовуватися для лікування захворювань, пов'язаних з респіраторними інфекціями, оскільки воно має заспокійливу та зволожуючу дію на слизову оболонку.

Проти полегшення симптомів менопаузи

Вплив продукту на полегшення припливів, що виникають у жінок у менопаузі, також був вивчений. 140 жінок щодня протягом 3 місяців приймали 4 столові ложки лляного насіння. Це дозволило вдвічі скоротити частоту припливів, і навіть поліпшити загальне самопочуття піддослідних.

Як приготувати

Приготувати лляне насіння не складно. Достатньо залити окропом пів чайної ложки насіння і залишити його приблизно на півгодини, поки воно не встигне набухнути. І готове! Можна з'їсти "кисіль", що вийшов, або з'їсти саме насіння.

Використання в кулінарії

Лляне насіння можна додавати в коктейлі, салати, йогурти, а також замінювати їм яйце, необхідне при приготуванні багатьох м'ясних страв, наприклад, рубаних котлет | Блог Fitness Factor
Лляне насіння можна додавати в коктейлі, салати, йогурти, а також замінювати їм яйце, необхідне при приготуванні багатьох м'ясних страв, наприклад, рубаних котлет. Щоб лляне насіння об'єднувало м'ясну масу, потрібно додати його у фарш у кількості 1 столової ложки на 1 кг м'яса. Насіння льону також можна додавати в домашнє печиво та десерти; пити льон рекомендується при захворюваннях травної системи, наприклад, при виразках та запорах, а також при застуді, що протікає з ангіною.

Цікавий факт полягає в тому, що настій із льону також можна використовувати зовнішньо у вигляді компресів для подразненої шкіри та масок для волосся. Його також можна додавати у ванну, коли у нас є проблема із сухою і сверблячою шкірою, яка лущиться.

Лляне насіння для схуднення

Лляне насіння допомагає зменшити напади голоду та дає тривале почуття ситості. Під час схуднення рекомендується як мелений льон, так і насіння льону у натуральному вигляді | Блог Fitness Factor
Лляне насіння допомагає зменшити напади голоду та дає тривале почуття ситості. Під час схуднення рекомендується як мелений льон, так і насіння льону у натуральному вигляді. Однак не потрібно перестаратися з кількістю його споживання.

Основним принципом при збагаченні вашої дієти лляним насінням є збільшення кількості води, яку ви п'єте. Якщо ми не слідуватимемо цьому правилу, то організм може швидко зневоднюватися або виникнути кишкові запори. Вживання льону у великій кількості також може призвести до серйозних наслідків для здоров'я, тому що засоби, що містяться в ньому і покривають травну систему, перешкоджають засвоєнню цінних поживних речовин. Лляне насіння не слід вживати до та після прийому ліків.

При вживанні льону рекомендується приготувати настій з 2-3 столових ложок насіння та 1 склянки води – насіння потрібно залити теплою водою і залишити на годину, щоб вони відокремилися. Отриманий "кисіль" можна вживати в невеликій кількості кілька разів на день.

Протипоказання

Перед вживанням продукту слід проконсультуватися з лікарем вагітним жінкам і матерям-годувальницям. Хоч і виникнення побічних ефектів є малоймовірним, поки що проведено дуже мало досліджень, які могли б впевнено їх виключити. Також людям з аутоімунними та запальними захворюваннями кишечника слід проконсультуватися з лікарем.

Підсумки

Продукт має численні цілющі властивості і допомагає підтримці міцного здоров'я. Його безперечною перевагою є висока харчова цінність, завдяки якій воно виявилося на високому місці серед так званих суперпродуктів.

 

   
  

Автор блогу Богдан Ефимчук,

17 грудня 2021 року