Амінокислоти грають важливу роль в житті кожного спортсмена. Вони дозволяють значно прискорити процес набору м'язової маси і ліполізу, заповнити організм додатковою енергією для активних тренувань, запобігти розвитку катаболізму, скоротити період відновлення після фізичних навантажень і не тільки. Для того, щоб організм атлета міг в повній мірі закрити потребу в амінокислотах, слід не тільки стежити за харчуванням, але також заповнити раціон якісними біодобавками. Як правильно підібрати спортхарчування з врахуванням ваших потреб і на що слід звернути увагу, розповімо далі.

Вибираємо амінокислотний комплекс з урахуванням потреб

Ринок спортивного харчування пропонує широкий асортимент харчових добавок, серед яких кожен зможе знайти  для себе відповідний варіант. Пропонуємо спочатку розібратися, які види амінокислот можуть бути включені в препарати:

  • замінні - синтезуються організмом, а також надходять в нього разом з їжею;
  • незамінні - ці речовини не виробляються організмом, отримати їх можливо виключно з продуктів харчування;
  • умовно-незамінні - такі амінокислоти виробляються організмом, але в невеликій кількості, тому важливо потурбуватися про їхній додатковий час вступу ззовні.

Найважливішими для спортсменів безперечно є незамінні амінокислоти, оскільки саме вони виступають в якості будівельного матеріалу для мускулатури, регулюють метаболізм і в цілому підвищують ефективність тренувань. Однак купуючи біодобавки, можна помітити, що склад включає в себе відразу кілька видів перерахованих вище речовин. Як правило, такі комплекси мають більш широкий спектр дії, і дають можливість досягти ще більших результатів. Пропонуємо розділити їх умовно на дві групи:

1. Амінокислотні комплекси - в складі присутні найважливіші для атлета поживні речовини. Це можуть бути, як мінімум, практично всі незамінні амінокислоти (валін, лейцин, ізолейцин, метіонін, треонін, фенілаланін, триптофан і інші), а також замінні і умовно-замінні.

2. ВСАА - до складу таких добавок входять три важливих амінокислоти з розгалуженими боковими ланцюжками: валін, лейцин і ізолейцин.

Дія спортивних БАД-ів в обох випадках направлена на збільшення м'язової маси, швидке відновлення після інтенсивних тренувань, запобігання руйнування білка в м'язах, на стимуляцію процесу анаболізму, підвищення витривалість і т.д. Тільки в першому випадку, завдяки багатокомпонентному складу, збільшується вплив активних компонентів на організм в цілому.

Що ще важливо врахувати

При виборі харчових добавок, важливо враховувати те, в якому вигляді містяться основні діючі речовини.

  • Вільна форма (L-ізомер). Амінокислоти даної форми швидко і повністю засвоююєься організмом, забезпечуючи активний приріст сухої м'язової маси і одночасно прискорюючи її регенерацію. Єдиним недоліком може бути ціна, яка пояснюється використанням складного процесу виробництва. Без перебільшення можна відзначити, що це найпотужніший амінокислотний комплекс серед аналогічних продуктів;
  • Гідролізована форма - отримана способом гідролізу білка. Засвоюються подібні амінокислоти трохи довше, але разом з тим вони будуть доступнішими за вартістю;
  • Ді-і трипептидная форма. Такі біодобавки мають високу швидкість засвоєння, схожу з вільними амінокислотами. Але є один невеликий нюанс: певна частина пептидів засвоюється практично відразу, а частина - ще деякий час розщеплюється в організмі.

форми випуску

Мабуть, це останній критерій, який дозволить вам вибрати кращий амінокислотний комплекс. Отже, в якій же формі виробники пропонують придбати спортивне харчування:

  • капсули і таблетки - добре засвоюються, мають точне дозування, досить прості в застосуванні, завжди можна взяти з собою в дорогу;
  • порошок - швидко насичує організм, має приємний смак, підходить тим спортсменам, які не люблять таблетовані форми препаратів. Для приготування амінокислотного коктейлю знадобиться шейкер або ж інша ємність, що не завжди зручно;
  • готова до вживання рідина - найшвидша по засвоєнню форма харчових добавок, має приємні смакові якості і готова до застосування (монодоза), все що вам залишається - відміряти необхідну кількість амінокислотного комплексу для одноразового прийому. Також можна зустріти і більш концентровані БАДи, які вимагають попереднього змішування з соком або водою перед вживанням.

 

Як ви встигли помітити, вибір амінокислотного комплексу - далеко не найпростіше завдання. Тут важливо враховувати кожен нюанс, щоб залишитися максимально задоволеними покупкою і результатом. Безумовно, придбання того чи іншого препарату буде здійснюватися з урахуванням індивідуальних переваг спортсмена. Незалежно від того, якому продукту буде віддано перевагу, користь від його прийому ви отримаєте однозначно. Головне - купуйте біодобавки в спеціалізованих магазинах. таких як Fitness Factor

   
  

Автор блогу Богдан Єфімчук,

14 квітня 2020 року