Якщо ви активно займаєтеся спортом і стежите за своїм харчуванням, напевно знаєте, що для прогресу в тренуваннях і для захисту мускулатури необхідно включати в свій раціон додаткове джерело протеїну. Ринок спортивного харчування пропонує величезний асортимент біодобавок на основі білка. Але сьогодні ми пропонуємо зупинити увагу на казеїновому протеїні. Що він собою являє, як впливає на організм і кому підійде - на ці та інші питання розгорнуто відповімо в даній статті.

Що таке казеїн

Казеїн - це складені білок, який присутній в молоці, сирі, та інших молочних продуктах. Отримують його шляхом впливу спеціальних ферментів. Головною особливістю даного виду білку є його тривалий період засвоєння. Потрапляючи в кисле середовище шлунка, казеїновий протеїн згортається, та уповільнює свій розпад. В результаті чого організм повільно його розщеплює, поетапно отримуючи всі необхідні амінокислоти. Не дарма подібні харчові добавки спортсмени вживають переважно перед сном, оскільки основні діючі компоненти, повільно вивільняючись, здатні захистити м'язові тканини від нічного катаболізму і прискорити їх регенерацію.

Важливо відзначити, що також підходить казеїн і для схуднення. Він надовго позбавляє від відчуття голоду і уповільнює процес засвоєння інших білків. Крім цього, даний вид протеїну відмінно підійде спортсменам під час схуднення, дозволяючи зберегти м'язову масу і стимулюючи процес ліполізу.

Казеїновий білок не містить лактози, тому стане відмінним джерелом протеїну для людей, які страждають алергією на молоко.

 

Основні форми випуску

Тим, хто вперше вирішив відкрити для себе протеїнові добавки, можна легко заплутатись в їх розмаїтті. Тому тут важливо теж внести якусь ясність. Отже, виробники пропонують придбати три основних види продукту:

  1. казеїнат кальцію - це стандартна форма казеїну, яка з'єднана з кальцієм. Має виражений молочний смак;
  2. міцелярний казеїн - форма, отримана шляхом мікрофільтрації, що в свою чергу підвищує його засвоюваність, рідше викликає розлади травлення і має приємний присмак;
  3. гідролізований казеїн - протеїн, вироблений за допомогою кислотного гідролізу. Засвоюється набагато швидше за своїх попередників, але в той же час йому властива невелика гіркота в смаку.

Основна різниця наведених вище видів білка полягає в їх вартості і біодоступності. Останні два варіанти є найбільш дорогими, але все ж вибір рекомендуємо зупинити на міцелярному казеїні. Він приємніший на смак і відмінно зарекомендував себе серед багатьох атлетів.

Казеїн: користь і шкода

Тепер ми підібралися до найцікавішого. Перед покупкою будь-якого спортивного харчування слід зважити всі «за» і «проти», щоб розуміти наскільки продукт вам підходить і чи є дійсна необхідність у його застосуванні.

Отже, до позитивних сторін казеїну можна віднести:

  • стимуляцію синтезу природного протеїну;
  • забезпечення спортсмена необхідною кількістю білка і амінокислот;
  • активізація м'язового росту;
  • захист від процесу катаболізму;
  • насичення організму і позбавлення від почуття голоду;
  • є джерелом кальцію, що підтримує опорно-руховий апарат.

Недоліки харчової добавки:

  • тривале засвоєння;
  • надмірне споживання може викликати проблеми в роботі нирок;
  • дешеві продукти  можуть включати діючі компоненти низької якості.

Як ви помітили, «мінусів» у продукту не так вже й багато. А це в свою чергу говорить про те, що, дотримуючись рекомендацій щодо застосування і не маючи проблем зі здоров'ям, ви цілком можете придбати собі протеїнові добавки для досягнення поставлених цілей.

Бажаючи придбати дійсно робоче спортивне харчування, віддавайте перевагу відомим виробникам, які створюють свою продукцію з урахуванням всіх стандартів якості та гарантують високий результат від їх застосування.

   
  

Автор блогу Богдан Єфімчук,

27 квітня 2020 року